Dášeňka

Další setkání dětí klubu Dášeňka bude 9. dubna 2019 od 14.00 hodin

Přijďte všichni, kteří nechcete sedět doma a chcete si s námi ostatními číst, povídat, tvořit, soutěžit a hrát si.

5. března 2019
Dnešními novinkami byla kniha Davida Walliamse – Táta za všechny prachy. Příběh o tatínkovi, který se dostane do vězení, a jeho syn mu pomůže se odtud dostat. Druhou knihou byly Lenčiny katastrofy od Alice Pantermüllerové. Příběhy dívčích i klukovských part jedné třídy, které proti sobě tak trochu bojují. A protože se na nás chystá jaro, vyrobili jsme si pěkného králíka. V závěru jsem trénovali trefu na cíl.

19. února 2019
Ukázali jsme si krásné nové knihy: povídkovou od Terryho Pratchetta – Draci na hradě Ruinově, kde se setkáváme s cestováním v čase, draky a čaroději, příběhy kobercových lidí i pračlověčím vynálezcem. Krátce jsme si pověděli o novince – Co se děje v Podpostelí (Hana Lehečková), v níž se můžete vydat do nočního světa dění pod postelemi. A poslední byl příběh dvou kamarádek, které se často scházely v Čarokrásném knihkupectví, kde si četly, vyprávěly a rozmlouvaly s kocourem Gustíkem i kouzelným zrcadlem a nyní se musely vyrovnat s tím, že se jedna z nich stěhuje jinam. Vyráběli jsme motýlky a hráli jsme foukanou a rozesmívanou.

15. ledna 2019
Dnešními novinkami, které jsme si představili byla Strašidelná knihovna. Duch za oponou – Dori Hillestad Butler. Další pokračování o duchovi Kazovi a jeho kamarádce Klárce. Druhá kniha byla také trochu strašidelná: Strašidelná chůva – Tuutikki Tolonen. Dobrodružství dětí, jejichž maminka odjela na vyhranou dovolenou, a je přišel hlídal bubák Gruh. Vytvářeli jsme zimní krajinu z papíru a foukali jsme bubliny ze speciálně vytvořené směsi.