Noc s Andersenem

Video Televize-JS z noci

V Úpici se konala 17. Noc s Andersenem, letos v čarodějnickém duchu. Účastnilo se jí 20 dětí, 4 knihovnice, 1 dobrovolnice a 5 členů skupiny Papoušci v akci.

Hned na začátku si děti mohly popovídat s majiteli papoušků i jiných zvířat a samozřejmě se také na ně podívat. Byly tu krásné ary ararauny, papoušci žako, aratingo sluneční, papoušci patagonští, ale také krajta tmavá, užovky červené a agama. Dětem se to moc líbilo. Moc děkujeme členům skupiny Papoušci v akci, že mezi nás přišli!

Rozdělili jsme se do 4 družstev a dál jsme pokračovali výrobou malé lucerničky na cestu ven. K večeři jsme si uklochtili krupicovu kaši v čarodějnickém podání – na talíři se objevila fialová, šedá a růžová kaše s příšerkami. Po její konzumaci ale musíme říct, že ta naše obyčejná je přece jen o fous lepší 😉 . Pokračovali jsme koláží čarodějnic a dokončili lucerničky. Odměnou nám byl krásný ašantík jako kuřátko – děkujeme babičce jedné z nocležnic! Pak jsme umíchali podle přesného čarodějného návodu lektvar pro náš pohádkovník a vyráběli jsme malá košťátka na jeho ozdobu. Také jsme soutěžili v loupání perníčků, vybírání havěti, trefou do kotlíku a posíláním lopatky do pece. Samozřejmě jsme i četli z knihy Roalda Dahla – Čarodějnice. O půlnoci nás čekala cesta k pohádkovníku, při níž jsme hledali čarodějné obrázky. Stromek jsme zalili, ozdobili a zatančili u něj rituální tanec, aby byl chráněný před vším zlem. Do postele se nám podařilo vklouznout kolem 01.30 hodin, kdy někteří usnuli, jako když je do vody hodí. Jiní ještě povídali další hodinku.

Však se také ráno nechtělo vstávat. Ale nedá se nic dělat přijdou rodiče a my začínáme půjčovat… Takže snídaně od maminek, malá odměna pro každého (i tady děkujeme jedné babičce za dárečky), pamětní průkaz a hurá domů!