Seznam her

Příšerky ze skříně

počet hráčů: 1-6, doba hraní: 10 min, věk hráčů: 3+

Bojíte se strašidel? V krásné kooperativní dětské hře Příšerky ze skříně budete muset zahnat všechny strašidelné příšerky od postýlky do skříně. Podaří se vám to, když příšerce vyberete takovou hračku, která ji vyděsí. Každá příšerka se ale bojí jiné hračky. Hra je nádherně a roztomile zpracovaná a zároveň si u ní děti procvičí paměť.


Hmatové loto – Farma

počet hráčů: 1-4, doba hraní: 15min a více, věk hráčů: 3+

Hmatová edukativní hra pro děti od 3 let. Všechny předměty jsou schované v sáčku. Hráč roztočí šipku na hracím kole. Pak hledá hmatem v sáčku předmět, u kterého se ručička zastavila. Hru můžeme hrát i s mladšími dětmi a to tak, že předměty neschováme, ale zůstanou na stole a děti hledají ten správný.


Carcassonne: Safari

počet hráčů: 2-5, doba hraní: 35min, věk hráčů: 7+

Carcassonne Safari je přírůstek do rodinných her Carcassonne, který lze hrát zcela samostatně. Vydejte se do africké savany a vyhledejte ta nejlepší místa s výhledem na divoká zvířata. Zvláště u napajedel se to jimi jen hemží. 

Základní mechanismy zůstaly zachovány jako u původní verze hry. Středověkou krajinu pouze nahradily prašné cesty, buš a baobaby. Při u mísťování kartiček se proměníte v cestovatele, kteří se na své pouti africkou přírodou snaží spatřit co nejvíce exotických zvířat. Čím více lvů, slonů, opic a žiraf na uvidíte, tím více bodů získáte při uzavření oblasti.

Vedle nového prostředí na vás čeká samozřejmě čeká i pár nových drobných pravidel, která vám umožní získat bonusové body.


Dixit

počet hráčů: 3-12, doba hraní: 30 min, věk hráčů: 8+

Dixit OdysseyDixit Odyssey je pokračováním originální fantazijní hry Dixit. Dixit Odyssey lze hrát jako samostatnou hru i jej použít jako rozšíření k základní hře Dixit.

Dixit Odyssey nabízí celkem 84 nových karet se snovými obrázky. Má velice praktické balení, které umožní umístit do krabice nejen karty této báječné hry, ale i karty základní hry Dixit a rozšíření Dixit 2. Dixit Odyssey rovněž obsahuje nové herní příslušenství, které hraní zjednodušuje. Zvláště šikovná je bodovací deska.

Princip hraní Dixit Odyssey zůstává stejný jako u základní hry Dixit – vypravěč musí ostatním popsat kartu, kterou zvolil, tak, aby alespoň někdo z protihráčů poznal, o jakou kartu se jedná, avšak zároveň tak, aby to neuhádli všichni.


Šťastný candát

počet hráčů: 3-6, doba hraní: 10 min, věk hráčů: 6+

Šťastný candátVydejte se proti proudu se zábavnou karetní hrou Šťastný candát. Je to hra, při které se nadělá spoustu hluku, avšak zábavu nepokazí malým ani výrazně odrostlejším hráčům.
Pravidla jsou více než jednoduchá: otočíte kartu, zakřičte, co na ní je, a zkusíte co nejrychleji najít protihráče, jehož karta ukazuje stejný obrázek. Pozdravíte se s ním “pěstičkou”, dáe si “high five” nebo si vyměníte místa.

Šťastný candát je hra pro malé i velké, ve které ryby rozhodně němotou netrpí! Hra je vhodná pro děti, na školní výlety, tábory, ale i jako párty hra pro dospělé.


Pod Lupou. V divočině (BrainBox)

počet hráčů: 1-8, doba hraní: 10 min, věk hráčů: 6+

Brainbox Pod Lupou - V divočiněBrainBox Pod lupou – V divočině je hra na hledání rozdílů a potrápení paměti. Dokážete v časovém limitu najít šest rozdílů a zapamatovat si je? Hod kostkou poté určí, kolik rozdílů simusíte vybavit z paměti. Herní karty zobrazují zvířata obývající nejrůznější místa světa od deštných pralesů přes korálové útesy až po Antarktidu.

Pro větší variabilitu hry Pod lupou je každý obrázek vždy ve 4 verzích a karty se mezi sebou liší 6 rozdíly.


Bang! duel

počet hráčů: 2, doba hraní: 30 min, věk hráčů: 8+

Konečně nadešel čas, kdy se zákon utká tváří v tvář se zločinem. Nelítostný boj do posledního muže si žádá neprůstřelnou strategii a chladnokrevnou taktiku. Rozestavte své pistolníky na místa a udělujte jim příkazy, které vás dovedou k vítězství.

Bang Duel je samostatná hra pro dva hráče, ke které nepotřebujete základní hru Bang!. Hráči si rozdělí strany, za které budou hrát – muži zákona proti banditům. Zvítězí ostřílení strážci zákona nebo se jako poslední budou smát nelítostní bandité?


Lichožrouti

počet hráčů: 2-4, doba hraní: 20+, věk hráčů: 5+

Jestli to náhodou nevíte, Lichožrouti se živí ponožkami. To je také důvod, proč lidem zůstává tolik lichých ponožek. V této hře si můžete vyzkoušet, jaké to vlastně je být takovým Lichožroutem.

Jakožto Lichožrout to v této hře nebudete mít snadné, protože nemůžete zblajznout všechno, na co přijdete. Hon za lichými ponožkami právě začíná. Byt se stává v bitevním polem a to se ještě neustále proměňuje. Prověřte svoji pozornost, předvídavost a štěstí. Dokážete nasbírat nejvíc ponožek ze všech, nebo budete mít na konci hry prázdné břicho?


Zvířata na palubě

počet hráčů: 2-4, doba hraní: 20-30, věk hráčů: 8+

Při potopě světa je pěkně rušno. Každý se do své lodi snaží napěchovat vše potřebné. Největší zájem je ale o zvířata. Pokuste se jich získat co nejvíce a odplout s nimi do bezpečí. Ale pozor na zvířata, která jsou v páru, na ně má výhradní právo nějaký chlápek, co si říká Noe…

V této svižné rodinné hře se snažíte získat buď co nejvíce zvířat od jednoho druhu anebo nejstatnější osamělé jedince. Samozřejmě nesmíte zapomenout na dostatek potravy. Vzhůru na palubu!


Leo musí ke kadeřníkovi

počet hráčů: 2-5, doba hraní: 30+, věk hráčů: 6+

Lev jménem Leo se rozhodl vyrazit ke kadeřníkovi, protože mu jeho hříva už přerůstá přes hlavu a sotva vidí na cestu. Leo má spoustu kamarádů, které cestou ke kadeřníkovi může potkat a zdržet se s nimi povídáním. Nejradši si povídá s lvicí Elsou, se kterou vydrží povídat i 5 hodin. Dokážete Lea dovézt do kadeřnického salónu dříve, než kadeřník Bonobo svůj salón zavře?

Leo je roztomilá kooperativní hra pro celou rodinu, ve které se hráči snaží společně Leovi naplánovat cestu ke kadeřníkovi tak, aby tam stihl dojít před zavírací hodinou kadeřnického salónu. Abyste zvítězili, budete potřebovat dobrou paměť, dokonalou spolupráci a bezvadné plánování. Hra byla nominována na hru roku v Německu v kategorii pro děti (Spiel des Jahres 2016).


IKNOW

počet hráčů: 2-6, doba hraní: 45+, věk hráčů: 12+

Tato důvtipná hra kombinuje vědomosti s chytrou taktikou.
Uhodněte, jak si povedou vaši spoluhráči, ale využívejte u toho také svých znalostí. Jen ten kdo úspěšně zvládne obojí může zvítězit v této hře.

iKNOW není jen obyčejnou kvízovou hrou. Je opravdovou výzvou pro každého, kdo očekává něco víc.


Párty alias junior

partyalias_juniorpočet hráčů: 4+, věk hráčů: 4+

Zábavná párty hra pro nejmenší.

Tato interaktivní společenská hra rozvíjí fantazii, vyjadřovací schopnosti a slovní zásobu dětí.


 Hepčí

počet hráčů: 3-4, věk hráčů: 4+

HepciPozor, medvídek Kejchal asi kýchne!

Lední medvěd Kejchal se zase nastydl a musí proto zůstat ve svém iglú, aby se uzdravil. Jeho kýchání je ale tak silné, že se mu obydlí otřásá v základech a spousta sněhových kvádrů mu z domečku vypadlo. Pomozte Kejchalovi iglú opravit, než se ozve další hromové Hepčíííí!

Hepčí je veselá společenská hra pro celou rodinu.


 Ghost Tower

počet hráčů: 2-6, doba hraní: cca 30 minut, věk hráčů: 5+

Ghost_towerNa starém hradě Ducháčov straší. Návštěvníci hradu můžou občas vidět kymácející se lampu nebo slyšet podivné zvuky. Ale nikomu se ještě nikdy nepodařilo žádné strašidlo spatřit. Buďte první, pokud se nebojíte.

Pokuste se malá strašidýlka během jejich nočního rejdění nalézt a poslat včas do postele dříve, než staré věžní hodiny odbijí dvanáct. S dobrou pamětí a vzájemnou pomocí to určitě zvládnete.


 Děti z Carcassonne

počet hráčů: 2-4, doba hraní: cca 20 minut, věk hráčů: 4+

deti_z_carcassonneSkvělá zábava na hradě Carcassonne! Jedenkrát za rok se pořádá slavnost, při které ze všech ohrad vypustí krávy, ovce a slepice. Děti z Carcassonne se pak celý den baví tím, že zvířata zahánějí zpátky do ohrad. Běhají po cestách a loukách v okolí hradu proto, aby všechna zvířata byla zpátky doma před setměním.

Celosvětově proslavenou hru Carcassonne si nyní mohou zahrát děti již od čtyř let a určitě bude bavit i dospělé. Ve hře není žádné bodování, zvítězí ten hráč, kterému se jako prvnímu podaří umístit všechny své děti do krásné krajiny v okolí hradu.


 Cvak!

počet hráčů: 2-6, doba hraní: cca 10 minut, věk hráčů: 4+

cvakSpolečenská hra určená pro hráče již od čtyř let, ale pobavíte se u ní v každém věku.

Všichni hráči současně prohledávají barevné magnetické hrací kameny. Speciální kostky určují, která barva a který symbol se hledají. Rychle si dejte dvě a dvě dohromady a chytněte tu správnou magnetku – ale pozor! Magnetky můžete chytat jen ty, které odpovídají barvou i symbolem! Kdo má na konci hry nejvyšší věž, vyhrává.


 Jungle speed

počet hráčů: 2-6, doba hraní: cca 15-20 minut, věk hráčů: 7+

jungle_speedHru vymyslel před 3000 lety kmen Abulu ve východní Trizopotámii. Kmen Abulu byl považován za velmi svérázný národ. K této hře používal místo hracích karet listy eukalyptu. Protože ale všechny listy vypadaly víceméně stejně, končila většina her krvavými spory. Proto byla hra „JUNGLE SPEED“ až do 21. století téměř neznámá. S hracími kartami se krveprolití obávat nemusíte!

Hráči se snaží co nejrychleji odložit všechny své karty. Velmi důležitou roli hrají symboly na kartách (někdy také barvy) a zároveň postřeh a rychlá reakce hráčů. Vyhrává ten, kdo jako první odloží všechny své karty.


 Balanční hra

Balancni_hrapočet hráčů: 2-4,  věk hráčů: 5+

Vydrž, vyvažuj, neshoď!

Rodinná hra, kde bojujete s rovnováhou. Dle hodu kostkou umísťujete na plošinu barevné hrací kameny, snažíte se plošinu nepřevrhnout a získat co nejvíce bodů.


 Kloboučku hop

počet hráčů: 2-8, doba hraní: cca 15 minut, věk hráčů: 5+

kloboucku_hopZnámá hra pro děti, kterou ani nemusíme představovat.

Hráči se snaží pomocí malé odpalovací rampy odpálit malé plastové kloboučky do různě obodovaného terčíku. Kdo získá nejvíce bodů, vyhrává!

 


 Super farmář

počet hráčů: 2-4, doba hraní: cca 45-60 minut, věk hráčů: 7+

super-farmarHra superfarmář má svou fascinující historii. Vznikla v období druhé světové války. Jejím autorem je významný polský matematik profesor Karol Borsuk. Pravidla hry jsou výjimečná a svým způsobem jedinečná. Profesor Borsuk pravděpodobně jako první na světě použil pro stolní hru dvanáctistěnnou hrací kostku. Hra superfarmář procvičuje počty, předvídavost, plánování i odhad rizika, což jsou dnes mimořádně užitečné dovednosti.

Staňte se Super farmářem!

Jako správný Super farmář se zabýváš chovem domácích zvířat. Tvé stádo se neustále rozrůstá, ale pozor! Kolem se potulují liška a vlk a tvá zvířátka se mohou stát jejich snadnou kořistí…


 Twister

počet hráčů: 2-4, doba hraní: cca 15 minut, věk hráčů: 6+

Úžasná společenská hra, která vás parádně rozpohybuje! Zbrusu nová verze hry Twister!

Pohybová hra Twister – roztočte kotouč a umístěte nohy a ruce na barevná políčka na podložce. Kdo neudrží rovnováhu, prohrává. Kdo je příznivcem pořádné akční zábavy, tomu se tato hra bude jistě líbit.


 Dobble

počet hráčů: 2-8, doba hraní: cca 15 minut, věk hráčů: 6+

dobbleDobble je 5 her v jedné! Dobble je nová rodinná hra zaměřená na rychlost, postřeh, reflexy! Na každé z 55 kulatých karet je osm odlišných symbolů. Každé dvě karty spolu mají společný pouze jeden! Hráči ve hře hledají dva stejné symboly na kartách při různých verzích hry (v pravidlech je popsáno celkem 5 her).


Ubongo – Honba za diamanty

počet hráčů: 2-4, doba hraní: cca 20 minut, věk hráčů: 8+

Afrika ukrývá diamanty nedozírné ceny. Cesta k nim ovšem není jednoduchá. Ty nejcennější získá pouze ten nejbystřejší a nejrychlejší.

Hráči se snaží sestavit skládačku z barevných dílků, posunout svou figurku na hrací desce a vzít si drahokamy. To vše musí stihnout dříve, než se přesypou hodiny. Vítězí hráč s největším počtem kamenů jedné barvy.

V této rodinné hře jsou děti dospělým rovnocennými partnery, dokonce mnohdy děti překvapivě vyhrávají. Ale pozor, tím, že vyhrává ten, kdo má nejvíce diamantů stejné barvy, hraje ve hře svoji roli trochu i náhoda a není tedy předem jasné, kdo vyhraje.


Afrika – Napříč černým kontinentem

počet hráčů: 2-4, doba hraní: 60 min., věk hráčů: 8+

Rodinná hra pro dobrodruhy, kteří se nebojí riskovat.

Afrika ke konci 19. století: velké evropské národy chtějí odhalit poslední skrytá tajemství tohoto dosud málo prozkoumaného kontinentu. Hráči se z pověření Afrických badatelských společností účastní řady zajímavých expedic. Jen ten, kdo chytře využije vyznačených cest a dovede dost výprav do úspěšného konce, bude schopen nákladný hon za cennými uměleckými předměty financovat.

Zalistujte v knize dobrodružství a vyberte si, za kam se vydáte po nevyzpytatelných afrických stezkách. 
1. Vyberte si expedici, 2. Vydejte se na cestu, 3. Dorazte do cíle expedice


Dominion

počet hráčů: 2-4, doba hraní: 30 minut, věk hráčů: 8+

Svět plný napínavých dobrodružství

Stojíte na počátku budování své vlastní říše a nemáte nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše vzkvétá zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vztyčením trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, a tak je třeba rozšířit svoji říši co nejrychleji. Jen tak se stanete pánem nejmocnějšího dominia. Rafinovaný herní systém se v každé partii postará o nové napětí.


  Párty Alias

počet hráčů: 4+, doba hraní: 45 min., věk hráčů: 11+

Slavíte? Pořádáte párty? Párty Alias rozproudí zábavu!

V této hře vysvětlujete ostatním spoluhráčům význam slov pomocí jiných výrazů, takže používáte například synonyma, protiklady a nápovědy. Na prémiových polích na vás čekají i jiné úkoly: předvádění zvířat či povolání, hledání vhodných rýmů, popisování slavných osobností nebo hledání co nejvíce slov na jedno písmeno.
Kdo zná originální hru Párty Alias v angličtině, tak zajisté docení změny, které jsme pro vás v její české variantě připravili!

Hra, která nesmí chybět na žádné párty a rodinné oslavě!


 Párty Alias Velká sázka

počet hráčů: 4+, doba hraní: 45 min., věk hráčů: 11+

Předveďte to nejlepší, co ve Vás je! Odhadněte soupeře a vsaďte si na něj! Hra Párty Alias Velká sázka patří na každou pořádnou párty. Je jedno, jak jste staří či chytří, užijete si s ní vždy plno legrace.

Párty Alias Velká sázka navazuje na velký úspěch hry Párty Alias, kterou si mnozí z Vás velmi oblíbili. Ve Velké sázce si budete moci vsadit na spoluhráče z týmu soupeřů, že nedokáže splnit určitý úkol. Slovní úkoly procvičí vaši slovní zásobu a paměť, kreativní zase otestují tvůrčího ducha. Díky pohybovým úkolům rozhýbete doslova celé tělo a tím i bránice všech spoluhráčů.


 Activity junior

počet hráčů: 4-12, věk hráčů: od 8 let

Vyhrává ten tým, který jako první dosáhne cílového pole. Má totiž největší fantazii, nejlépe předvádí a hádá pojmy.

Družstva si postupně losují kartičky s pojmy, které musí daným způsobem znázornit (nakreslit, slovně popsat, pantomimicky zahrát).


 Zlaté Česko, otázky a odpovědi

počet hráčů: 2-6, doba hraní: 45 min., věk hráčů: 12+

Zábavná hra pro zvídavé Čechy

Jak dobře vlastně znáte Českou republiku?
V této vědomostní hře najdete 2 400 zajímavých otázek týkajících se České republiky a jejích obyvatel. Tato hra navazuje na velký úspěch vědomostní hry Česko Otázky a odpovědi, kterou si mnozí z Vás velmi oblíbili. Ve Zlatém Česku ale najdete zbrusu nové kategorie, které vaše znalosti prověří ještě důkladněji! Otázky jsou rozděleny do 6 okruhů: osobnosti, kultura, ze školních lavic, vlastivěda, česká NEJ a různé. (U otázek jsou nabízeny možnosti odpovědí.)

Oboustranný herní plán umožňuje hrát i dobyvatelskou verzi této hry, ve které budete dobývat hrad Karlštejn. Během obléhání hradu budete za svoje znalosti získávat zlaťáky. Ten nejúspěšnější z vás na konci hry dobude tento slavný hrad. Během hry si nejen užijete spoustu zábavy, ale také se o své vlasti dozvíte mnoho zajímavých informací. K tomu, abyste ve hře zvítězili, budete kromě znalostí potřebovat i trochu štěstí.


 Želví závody

počet hráčů: 2-5, doba hraní: cca 20 minut, věk hráčů: od 6 let

Želvy mají málokdy naspěch – ale někdy mají také ony důvod ke spěchu, např. proto, aby se co nejrychleji dostaly k zelenému šťavnatému salátu na druhém konci louky. A protože nejsou obzvlášť vytrvalé, pokoušejí se často vylézt na záda jiné želvy, aby se nechaly

trochu poponést. Ve spěchu a shonu se často stává, že nějaká želva běží špatným směrem, ale nakonec se přece jen první želva dostane do záhonu se salátem a začne si s požitkem pomlaskávat.


 Mlsný kocour

počet hráčů: 2-4, doba hraní: 15- 20 min, věk hráčů: 7+

Mlsný kocour je rychlá a zábavná hra pro drzé kocoury – je plná náhody, štěstí a rozhodování.
Co se stane, když se setká několik mlsných kocourů s hejnem myší? Myslíš, že je snadné pochytat co nejvíce myší? Možná ano, kdyby tu nebyli i jiní kocouři, kteří ti seberou přímo z tlapek myš, kterou jsi už měl skoro jistou.

Hra má velmi jednoduchá pravidla: Hráč na tahu háže dvěma barevnými kostkami a podle toho, jaké na nich padnou barvy, si může vzít myši v odpovídající barvě. Pokud se ale rozhodne házet ještě jednou, může o tyto myši přijít, když padne na jedné z kostek stejná barva jako v předchozím hodu. Hráči se tedy pokaždé musí rozhodovat, jestli jdou do dalšího rizika nebo ne. Někdy dokonce mohou myši brát i ostatním hráčům. Tahle hra vás opravdu chytne!

Kolik myší sníš, tolikrát jsi kocourem!


 Micro Monsters

počet hráčů: 2-4, doba hraní: 20 min, věk hráčů: 6+

Micro Monsters je klasická hra Blechy převedená do strategické hry.

V kapesním solárním systému ve středu galaxie obíhají mikroskopické asteroidy kolem maličkého slunce. Mimo pozornost ostatních inteligentních forem života se na planetě Ares odehrávají nekonečné souboje bláznivých mikroskopických bytostí. Micro Monsters je hra pro 2 – 4 hráče, kteří vedou armády mimozemských bytostí do bitvy.

Společenská hra Micro Monsters je o souboji čtyř hrozivě bláznivých bytostí – Autogátoři, Medveďáci, Rybouni a Turboželvy. Jejich cílem je uzavřít dimenzionální bránu ostatních příšerek. Hra je založena na klasické hře „blechy“, kdy se pomocí svého žetonu snažíte trefit na žeton soupeře, který tím odstraníte ze hry. Když se vám podaří přistát se svou příšerkou na soupeřově bráně, odeberete mu tím žeton energie. Jakmile dojde hráči energie, otočí svou bránu na stranu poškození. Jeden zásah poškozené brány a hráč je ze hry!


 V kostce! Svět

počet hráčů: 1 +, doba hraní: 10 min., věk hráčů: 8+

Desetiminutová hra na procvičení paměti a států světa aneb co si zapamatujete za 10 vteřin?
Vaším cílem bude za 10 minut nasbírat co nejvíce karet jednotlivých států světa.

Jak na to? Vždy si 1 kartu vyberete, díváte se na ní 10 sekund (než se přesypou hodiny) a poté si vezme kartu Váš soupeř. Vy hodíte kostkou a podle toho, jaké na ní padne číslo, vám protihráč přečte otázku.
Např.: Kolik barev má francouzská vlajka? nebo Sousedí Německo s Itálií? či Jak se nazývá pták na obrázku karty Nový Zéland? Zapamatovali jste si to? Pokud ano, je karta vaše!


 Myši v čokoládě

počet hráčů: 2-6, doba hraní: 30 min., věk hráčů: 10+

Myši v čokoládě – jednodušší karetní hra.

Pomozte myšce Pralince, velmi šikovné cukrářce, vykouzlit tu nejlepší čokoládu! K dispozici máte ale jen omezené množství sladkých surovin a abyste získali ty, které potřebujete, musíte je vyměňovat za ty, bez kterých se obejdete. Naštěstí máte každé kolo k dispozici schopného pomocníka, který vám a myšce Pralince hodně pomáhá. Vyrobit výjimečně lahodnou a jedinečnou čokoládu tedy nebude určitě problém!

Princip hry Hráči dostanou karty surovin, které musí vhodně kombinovat, aby z nich bylo možné vyrobit co nejkvalitnější čokoládu. Každé kolo se rozhodují, které suroviny se vzdát, aby si mohli jako první na trhu surovin vybrat jiné vhodnější. Kdo získá 3 suroviny, jejichž hodnoty jdou postupně za sebou (tvoří postupku), nebo mají stejnou hodnotu, může vyrobit čokoládu a za tu získává body. Vyhrává hráč, který jako první dosáhne 30 bodů.


 Bobří banda

počet hráčů: 2 – 6, doba hraní: 20 min., věk hráčů: 6+

Malí bobři se hrozně rádi potápí a dělají různé hlouposti. Objeví se na jednom místě, ale v mžiku zmizí a již jsou zase někde jinde. Pokud si nedáte pozor, tam, kde byl před chvilkou roztomilý bobřík, se vynoří zlá vodní krysa – a to si určitě nepřejete!

Každý hráč má před sebou 4 karty položené lícem dolů. Na nich mohou být hodnoty od 0 do 9 nebo tři různé druhy akčních karet. Cílem hry je získat karty s co nejnižšími hodnotami. Nejzáludnější na hře je to, že si musíte zapamatovat hodnoty karet, které se neustále přesouvají.

Na konci každého kola otočí každý hráč svoje karty lícem nahoru a sečte si jejich hodnoty. Součty se zaznamenávají do přiloženého bločku. Vyhrává hráč, který má po konci všech kol nejnižší skóre.


 Umí prase létat (karetní hra)

počet hráčů: 2-4, doba hraní: 15 min., věk hráčů: 5+

Umí prase létat? Samozřejmě, že ne!!! Určit správné vlastnosti zvířat ale nebude vždy tak snadné… S jakou z vašich kartiček s vlastnostmi byste mohli ulovit většinu kartiček se zvířátky?

Ten kdo se dobře vyzná ve zvířátkách a jejich vlastnostech a riskuje tak akorát, vyhraje tuto napínavou hru a přitom se může ještě mnoho naučit…


 Angry Birds karetní hra

počet hráčů: 2-4, doba hraní: 10 min., věk hráčů: 6+

Kdo má největší sílu? Kdo má nejlepší mušku? Připravte se na velkou ptačí bitvu! Karetní hra Angry Birds je pro 2 – 4 hráče od 6 let.
Hráči změří svoje síly v přebíjené s vlastnostmi jednotlivých ptáků či prasátek na kartách. Z vyhraných karet stavějí konstrukce pro prasátko.

Souboj vrcholí v napínavém katapultovacím kole. Vyhraje prasátko na bidýlku nebo vy?


 Osadníci z Katanu

počet hráčů: 3-4, doba hraní: 60 – 90 min, věk hráčů: od 10 let

Toto je nová verze klasické hry Osadníci z Katanu, ve které jsou nové tvary (plastické) figurek. Hra je jinak totožná s klasickou verzí.

Představte si sami sebe ve věku objevů: vaše loď přistála po dlouhé a nebezpečné plavbě na pobřeží neobydleného ostrova. Je to ostrov Katan!

Nejste ale jediným cestovatelem. Na pobřeží ostrova Katan přistáli i další neohrožení mořeplavci. Závod o nadvládu nad ostrovem právě začal! Muži a ženy z vaší expedice už objevili první dvě vesnice. Naštěstí je ostrov velmi bohatý na přírodní zdroje. Budujete silnice a také další vesnice, které se později rozrostou v města. Budete úspěšní v boji o to, kdo se stane vládcem Katanu? Klíčem k tomu je obchodování – některých surovin budete mít nadbytek, jiné vám budou chybět. Kamení za vlnu, obilí za dřevo. Obchodujete s tím co potřebujete, i s tím, co se právě nabízí. Dobře si rozmyslete, jaký bude váš další krok, postavte svoje vesnice na těch pravých místech a obchodujte tak chytře jak jen dokážete. Možná si vytvoříte slušné šance na výhru, nezapomeňte ale, že vaši spoluhráči také nejsou žádní hlupáci.

Když se tím vším budete řídit, kdo ví – možná právě vy budete příštím vládcem ostrova Katan!


Osadníci z Katanu – rychlá karetní hra

počet hráčů: 2-6, doba hraní: 30 min., věk hráčů: 8+

Svižná hra s novými dobrodružstvími z ostrova Katan.

Na Katanu se nikdy nestavělo tak rychle jako teď. Vesnice rostou jako houby po dešti a co chvíli vznikne nové město. Kdo si nepospíší, může na ovládnutí Katanu zapomenout!

V karetní hře Catan jde o to, abyste co nejlépe využili své suroviny a získali co nejvíce vítězných bodů. Je třeba postavit silnice, nasadit rytíře do boje, založit vesnice a města a ta dále rozvíjet.

I když znáte velký Catan, tahle hra vás bude také bavit. Sice je v mnohém zjednodušená, ale je svižná a dobře promyšlená. A pozor, když dáte dohromady 2 tyto hry, můžete Catan hrát i v 6 hráčích.


 Pirátské kostky

počet hráčů: 2-5, doba hraní: 30 min., věk hráčů: 8+

Staň se tím nejlepším pirátem! Vezmi si jednu pirátskou kartu a poté pomocí štěstěny hoď tu nejcennější kombinaci kostek. Čím cennější ta kombinace bude, tím více bodů získáš. Vyhraje ten, kdo jako první získá 6000 bodů.

Každý rok se sejdou na Ostrově lebek ti nejhorší a nejděsivější piráti Sedmero moří. Večer hrají kostky a navzájem si vyprávějí historky o těch nejúžasnějších kořistech, které kdy získali během pirátských plaveb. Přidej se k nim i ty!


Antivirus – smart hra

počet hráčů: 1, doba hraní: 5 min., věk hráčů: 7+

Smart antivirus hra od Mindoku je logická hra. Skrývá v sobě 60 možností jak jednotlivé dílky sestavit. Úkolem je zbavit se zákeřného viru uvnitř buňky, kterou hra představuje. Smart antivirus procvičuje logické myšlení, strategii a trpělivost. Součástí balení je cestovní váček, který vám umožní si vzít hru kamkoliv s sebou.


 Utopia

počet hráčů: 1, věk hráčů: 8+

Popular – Utopia je zábavná logická hra pro 1 hráče. Podle zadání máte řešit logické úkoly. Jako stavitelé měst máte za úkol postavit město, které bude z dálky tvořit krásné panorama a novým obyvatelům se tam bude krásně žít. Dokážete to?

Postavte 3D model města, který odpovídá zadanému úkolu. Nemusíte se starat o stavební povolení, jediná věc, kterou potřebujete, je používat logiku a rozmístit do města všechny budovy.


 Veselá farma

počet hráčů: 1, věk hráčů: 6+

Popular – Veselá farma je zábavná logická hra pro 1 hráče. Podle zadání máte za úkol řešit logické úkoly. Veselá farma nabízí k řešení 50 logických úkolů, ve kterých řešíte problém prostoru na vaší farmě.

Máte za úkol uspořádat figurky na farmu, aby každá měla své místo a zároveň by místo nezbývalo.


Gobitt

počet hráčů: 2-8,  věk hráčů: 6+

Gobbit je svižná postřehová hra, ve které vyhrává hráč, který má jako poslední před sebou vyložené nějaké karty. Na kartách jsou zobrazeny tři zvířata ve třech barvách, která sami sebe žerou právě dle své barvy a pozici v potravním řetězci: chameleon žere komára a na chameleonovi se zase pase had. Hra obsahuje také speciální kartu gorily, která zabíjí všechna tři zvířata, čímž je odešle na hřbitov mimo hru. Pokud jsou ve hře komáři ve všech třech barvách, všichni hráči musí rychle zamířit do hřbitova, jinak hrozí, že přijdou o všechny své karty. Chameleoni zase do hry vstupují s určitými pravidly, protože každý z nich má svoji speciální schopnost, která přichází do hry, když je na vršku balíčku hřbitova.


Zooloretto

počet hráčů: 2-5, doba hraní: 45 minut, věk hráčů: 8+

Ve hře Zooloretto je každý hráč majitelem zoologické zahrady, do které se snaží nalákat co nejvíce návštěvníků, a tím získat co největší množství bodů. Pokud se někomu daří získávat pro svoji zoo hodně zvířecích obyvatel, je na místě zoologickou zahradu dále rozšiřovat. Zvířata, která se nevejdou do výběhu musejí do stodoly a nemohou je tak návštěvníci vidět a obdivovat. Tím se hráč připravuje o drahocenné body. Prodejní stánky umístěné u výběhů garantují alespoň minimální zájem návštěvníků, i kdyby byl výběh poloprázdný. A každý návštěvník je nositelem bodů a mít nejvíce bodů znamená vítězství a nadvládu na Zoo trhu.


Hry zapůjčené firmou Albi:

 Český film – otázky a odpovědi

počet hráčů: 2-6, doba hraní: 45 – 60 min, věk hráčů: 12 +

Zábavná hra pro fanoušky českého filmu a nejen pro ně!

Obsahuje i párty variantu hry! Jak dobře vlastně znáte český film? Ponořte se do světa úspěšných filmů, pohádek a seriálů a zavzpomínejte si na známé filmové postavy a hlášky. Tato hra navazuje na velký úspěch vědomostních her Česko, Evropa a Svět, otázky a odpovědi.

Ve hře Český film najdete 1800 zajímavých otázek týkajících se českého filmu a 300 úkolů na párty variantu hry. Otázky jsou rozděleny do šesti okruhů: film do roku 1989, film po roce 1989, tvůrci a herci, večerníčky a pohádky, filmové hlášky a různé. V párty variantě hry budete předvádět, popisovat a kreslit nejen postavy z filmů.