Dášeňka

1. setkání – 17. 3. 2009
Sešlo se 13 dětí, tzn. 13 prvních členů našeho klubu Dášeňka. Na začátku jsme si povídali o klubech, proč u nás právě Dášeňka, co budeme dělat atd. Každý si v knížce našel svého domácí mazlíčka a pověděl o něm něco málo ostatním. Pak jsme pantomimou předváděli zvířata, poté si přečetli kousek z jedné knížky o zvířatech a vrhli jsme se na vyrábění kočičky z kolíčků. To vypadalo, že děti opravdu zaujalo. Ještě jsme stihli asi 2 hry a hodina a půl utekla jako voda, takže jsme dětem předali klubové průkazky s razítkem za dnešní setkání a hurá domů.

2. setkání – 7. 4. 2009  Dnes se setkání účstnilo 15 dětí, některé z nich jsou nováčci. Začali jsme povídáním o Velikonocích, jaké známe koledy či básničky, jak se na Velikonoce chystáme, a jak zdobíme vajíčka (ukázali jsme si spoustu obrázků s nápady na zdobení). Samozřejmě jsme si sami také vyzkoušeli zkrášlit papírové vajíčko. Nalepovali jsme na něj drobné ozdůbky, případně je domalovali. Četli jsme si pohádku, jak kohoutek sháněl pro slepičku zelené vajíčko. Na závěr přišla řada na soutěže – zkoušeli jsme běh s vajíčkem na lžíci a také jsme cvrnkali kuličky co nejblíže k pomyslnému důlku.

3. setkání – 5. 5. 2009  Do knihovny dnes přišlo 15 dětí (většinou již členů klubu). Setkání bylo věnované maminkám. Každý si vzpomněl na tu svoji a řekl nám, co má na své mamince nejraději. Zjistili jsme, že úplně nejlepší je, když se na nás naše maminka pěkně usmívá. Také není na škodu, když dobře uvaří a něco nám koupí. Pak jsme vymýšleli, jakou kytičkou bychom mamku nejvíc potěšili. Přečetli jsme si příběh o holčičce, která v parku otrhala květiny pro svoji maminku a jak to pak musela napravit. Vyráběli jsme krásný kytičkový náhrdelník pro maminku. Skládali jsme poslepu květinu na tabuli a zkoušeli jsme, jak rychle se dokážeme obléknout.

4. setkání – 2. 6. 2009 Povídali jsme si jak a s čím si děti v různých dobách hráli. Zpovídali jsem děti, na co si hrají, jaké hry a hračky znají a jaké mají nejraději. Vyráběli jsme malé papírové prasátko, četli jsme si příběh o hračkách, které utekly do světa, protože se o ně jejich děti nestaraly, skákali jsem panáka a zkoušeli vyfouknout, co největší bublinu z bublifuku.

5. setkání – 30. 6. 2009  Tentokrát jsme celé setkání věnovali prázdninovému hraní. Počasí vyšlo nádherně, takže dopoledne strávené v parku u Pohádkovníku bylo příjemné. Hráli jsme různé pohybové hry, soutěžili jsme ve družstvech a samozřejmě jsme četli pohádku. Legrace i sluníčka jsme si užili dost.

6. setkání – 13. 10. 2009  Dnešním tématem byli broučci a jiná zvířátka spisovatele a malíře O. Sekory. Povídali jsme si o Ferdovi, Pytlíkovi a dalších a četli jsme si jejich příhody. Malovali jsme berušky a broučky na kameny a na závěr jako obvykle jsem soutěžili: Napodobovali jsem Ferdu při zatloukání hřebíků, skákali jsme z místa jako Pytlík a zkoušeli jsme trakař (skoro jako by Ferda vozil Berušku v kočáře).

7. setkání – 3. 11. 2009  Tentokrát se děti přišly do knihovny tak trochu bát. Povídali jsme si totiž o strašidlech. Ukázali jsme si spoustu super strašidýlek z knihy paní Klimtové a Evy Bouchnerové. Samozřejmě jsme si přečetli strašidelný příběh, vyráběli jsme dvě strašidýlka a soutěžili jsme jako duchové a černé paní na hradbách.

8. setkání – 8. 12. 2009 Poslední setkání v tomto roce. A samozřejmě jsme si povídali o Vánocích, vánočních přáních, přečetli jsme si krásný vánoční příběh a hodně jsme vyráběli – přáníčka a ozdoby. Na závěr jsme zkusili čichat a hádat vánoční vůně, což se dětem báječně dařilo a spoustu legrace jsme si také užili při namotávání bonbonu pouze ústy.