Dášeňka

4. března 2020
Začínáme opět představením nové knihy. Dnes jsme vybrali knihu Anny Shepherdové – Chlapec, který vyrůstal s dráčky. Docela zábavné čtení o dětech, které se starají o dráčky vylíhlé z dračilkového stromu a zároveň se snaží přijít na kloub záhadám okolo jejich spolužáka a také souseda zahrádkáře. Navazuje povídání o neobvyklých domácích mazlíčcích a veselých příhodách se svými zvířátky. Vše završujeme výrobou dráčka. Dnes konečně zbylo i trochu času, takže stavíme komín poslepu a zkoušíme oblíbenou hru „koště“.

4. února 2020
Dnes si připomínáme Noc s Andersenem, která se blíží. Diskutujeme, co by se dětem líbilo apod. Ze spousty nových knih si ukazujeme Šelmy z Olympu s hlavním hrdinou zvaným Démon. Jedná se o dobrodružnou knihu z prostředí starověkého Řecka, plnou bohů, polobohů a bájných zvířat. Druhou knihou je nádherně ilustrovaná kniha Websterovi, napsaná podle animovaného seriálu. Jsou to milé a veselé příběhy o pavoučí rodině.
Hned potom se pouštíme do vyrábění karnevalové škrabošky. Pod rukama dětí vznikají krásně barevní ptáčci. Výsledek můžete posoudit sami…

14. ledna 2020
Při prvním setkání v novém roce jsme samozřejmě museli probrat Vánoce. Dárky, které nás potěšily a hlavně nové knihy, které, kdo dostal pod stromeček. Pak přišly na řadu 2 z nových knih tady u nás. Byla to Amálie Zubatá a příšerný ples od Laury Ellen Andersonové a Kája a Claudie: Hra na štěstí od Michaely Fišarové. U ní jsme se zdrželi trochu déle a povídali jsme si, právě o tom, jak se dá vypořádat s nepříjemnými záležitostmi po vzoru hlavních hrdinů z této knihy. Vytvářeli jsme obrázek ledního medvěda a „zápasili“ jsme jako čápi.