Den pro dětskou knihu 2009

Poslední listopadová sobota patřila v Městské knihovně v Úpici především dětem. Byl tu totiž připraven program v rámci celorepublikové akce na podporu dětského čtenářství – Dne dětské knihy. Celé odpoledne tu probíhala výtvarná dílna pro děti. Mohly si vyrobit různé drobnosti na Vánoce, od přáníček a vánočních krabiček, přes ozdobné kolíčky, řetězy a stojánky na  tužky až ke krásnému voňavému andílkovi. Dětem u všech výrobků asistovali mladí pomocníci, takže dárečky hravě zvládli i ti menší. Na maminky bylo také pamatováno. Mohly si totiž pod vedením zručných a zkušených pomocnic vyrobit krásný zvoneček z pedigu. A zdálo se, že se všem opravdu dařilo. Příjemnou atmosféru dokreslovala vánoční hudba i malé občerstvení. Knihovna byla zcela zaplněna tvořivými človíčky (bylo nás tu dohromady více než 50). A komu se na chvíli zachtělo odpočívat, šel si klidně prohlížet knížky nebo si s kamarády zahrál připravené pexeso. Zájemci si také mohli zakoupit dětské knihy nakladatelství THOVT za velice příznivé ceny. Tuto možnost mají všichni až do 20. prosince.

Závěr této akce patřil oznámení výsledků literární soutěže s názvem „Knihovna mého srdce“.  Ta byla vyhlášena v říjnu v rámci Týdne knihoven a byla určena žákům 2. stupně základních škol a gymnázií. Vybrané práce byly svými autory na místě přečteny a samozřejmě ohodnoceny drobným dárkem. Vítězkou se stala Michaela Kadaníková (Gymnázium Úpice), druhé místo patřilo Lucii Reichertové (Gymnázium Úpice)a na třetím místě se umístila Michaela Doležalová (ZŠ Lány). Udělena byla také zvláštní cena Petru Maršíkovi (Gymnázium Úpice).

Za krásně strávené odpoledne děkujeme všem, kteří přišli a zkusili se spolu s námi tak trochu naladit na vánoční notu. A všem ostatním vzkazujeme, že knihovna není jen prostor plný knih, ale také místo, kde se mohou setkávat lidé všech generací  a společně trávit svůj volný čas.