Keňa v románech – beseda s Hanou Hindrákovou

Foto z besedy s paní Hanou Hindrákovou – Mezihorákovou

Kena_v_romanech

Hana Hindráková: O sobě:

Jmenuji se Hanka Hindráková a mou největší zálibou je psaní příběhů. Nejvíc mě inspiruje milovaná Afrika: životy tamních lidí a vlastní zážitky. Prostřednictvím beletrie také upozorňuji na palčivé problémy černého kontinentu (děti ulice, obchod s dětmi, diskriminace HIV pozitivních lidí, aj.). Od roku 2005 jsem jako rozvojový pracovník pětkrát navštívila subsaharskou Keňu (nejvíce času jsem strávila v chudinských čtvrtích hlavního města Nairobi a v západní Keni u Viktoriina jezera), jako turista Kapverdské ostrovy, Maroko, Tunisko a Egypt. V budoucnu plánuji další cestu do Keni a do Ghany. V roce 2008 jsem byla jedním ze zakládajících členů neziskové organizace Fair, z. s., kde nyní působím jako předsedkyně výkonné rady.

Nejprve jsem publikovala cestopisné deníky: Na konci světaV zemi ptáka kiwi a V nitru skotské divočiny.

Moje kniha Děti nikoho se zařadila mezi nejprodávanější knihy nakladatelství Alpress v únoru 2013 a byla nominovaná do užšího výběru dvaceti knih na knihu roku 2012 na Databázi knih. Román byl také přeložen do angličtiny a publikován jako ekniha Nobody´s Children.

Rukopis knihy Karibu Keňa vyhrál soutěž Mám talent pořádanou nakladatelstvím Euromedia (rok 2012).

V lednu 2014 mi vyšel v nakladatelství Alpress román Dobrovolnice.

V únoru 2015 mi vyšel román Očarovaná.

V současné době se připravuje k vydání román Lovci lebek, který vypráví příběh policisty ze speciální zásahové jednotky. Také pracuji na dvou nových knihách, jedné z keňského prostředí a druhé z Ugandy.

Pocházím z Trutnova z východních Čech a bydlím ve Strančicích nedaleko Sázavy, kde s manželem vychovávám syna Káju narozeného v roce 2015. Kromě psaní ráda cestuji. Procestovala jsem téměř celou Evropu, USA, Portoriko a přilehlé ostrovy, Argentinu, Čile, Spojené Arabské Emiráty, Turecko, Nepál a Nový Zéland.

Mým hlavním mottem je dávat vám, čtenářům, radost a naději.

(zdroj: http://www.hindrakova.cz/zivotopis/)