Lovci perel

Hra Lovci perel byla pro tento rok ukončena. Ačkoliv se jí letos zúčastnilo díky koronavirové situaci v celé zemi méně dětí, nikdo o nic nepřijde. Jen s vyhodnocením počkáme na příští rok. Vyhlásíme nejlepší sběrače, kteří dostanou odměnu, a nebude chybět ani obchůdek, kde budete moci směnit nabyté Moriony. 🙄

 

HRA V DOBĚ KORONAVIRU (v době uzavření knihovny)

Chceme vám vyjít vstříc a dát vám možnost pokračovat v soutěžení. Bude sice trochu komplikovanější, ale půjde to.

Pro přihlášené do hry:
Na e-mail, který jste zadali v knihovně, Vám přišla žádost o potvrzení do hry Lovci perel. Prosím potvrďte ho a vymyslete heslo. Dále už můžete pracovat s kontem dle potřeby. Potřebujete jen e-mail a heslo do perlorodek, které jste zadali.

Po přihlášení uvidíte, jaké knihy už jste přečetli, kolik máte nasbíraných perel za klasické perlorodky (bohužel v tomto systému nejde zapsat skutečný stav, protože máme své vlastní úpravy hry a za některé dáváme dvojnásobek apod.).

Každopádně uvidíte, které knihy jsou perlorodkami, z čeho můžete vybírat. A pokud máte možnost některou z těchto knih, které jste ještě nečetli, přečíst, protože ji máte ve vlastní knihovničce, můžete tak učinit. Podmínkou je napsat do knihovny e-mail, kterou knihu jste si vybrali, vytisknout si otázky a zodpovězené je opět zaslat e-mailem do knihovny. Můžete je třeba vyfotit. My je tu zkontrolujeme a přidělíme příslušné perly a moriony (ty vám předáme později).

Další možností je četba elektronické knihy na mobilu, tabletu nebo čtečce. Momentálně je zdarma přístupná aplikace Boko (https://booko.cz/booko-je-mimoradne-na-mesic-zdarma) – viz náš FB nebo můžete využít e-výpůjčky v naší knihovně (e-výpůjčky podporují jen některé čtečky, takže spíš na mobil nebo tablet). Přesné pokyny, jak postupovat při registraci na portál Palmknihy a stažení aplikace jsou na našich webových stránkách v nejnovějších příspěvcích – v příspěvku „e-knihy“. Lov perel on-line zatím vychytáváme.

Omlouváme se, že není vše zcela jednoduché, ale i my se snažíme řešit nastalou situaci, abychom Vám nabídly, co nejvíce možností, ale samozřejmě je třeba vychytat řadu zádrhelů. 🙂

Za pracovnice knihovny Jana Šimková

případné dotazy: knih.upice@seznam.cz, 499 781 500, 739 316 106


Opět zveme všechny děti – Lov perel 2020 začal právě  v lednu. Neváhejte, vybírejte zajímavé knihy, čtěte a získávejte perly i Moriony.

Děti všech věkových kategorií,
zapojte se do naší hry LOVCI PEREL. Zaregistrujte se do hry, vyberte si a přečtěte knihu označenou symbolem perlorodky, odpovězte na otázky a za správné odpovědi získejte perly. Nejlepší sběrači budou po skončení hry odměněni. Získávat můžete také moriony, pohádkové peníze, stačí řádně odpovědět na nepovinné otázky ke knize. Moriony pak utratíte na konci roku v našem obchůdku.