Noc s H. Ch. Andersenem

V úpické knihovně se letos nocovalo již podeváté. Spalo zde 21 dětí, 3 pomocnice školou povinné, 1 dospělý pomocník a 3 knihovnice.

Hned na začátku se děti rozdělily do minidružstev, v nichž v průběhu noci soutěžily. Čekala je návštěva hasičské zbrojnice, kde jim velitel jednotky P. Jarý vše vysvětlil, ukázal a zodpověděl zvídavé dotazy. Mezitím se setmělo, takže jsme mohli pokračovat noční vycházkou, při níž děti pozorně sledovaly cestu, aby našly odpovědi na otázky. Nezapomněli jsme se zastavit u našeho Pohádkovníku Andersenova. Právě pod ním jsme zakopali kouzelný pohádkový pytlíček plný dětských přání. Věříme, že se vyplní. V knihovně jsme četli veselé příběhy z knih Miloše Kratochvíla, batikovali trička, soutěžili a hráli si a o půlnoci přišla na řadu pyžamová módní přehlídka. Děti se na ni mohly dopředu připravit, takže některé modely stály opravdu zato. A než byla vyhlášena večerka, měli všichni volno – četli si, brouzdali na internetu, malovali, tančili, povídali si… Jen s tím povídáním nechtěli přestat, protože poslední spáči-nespáči usnuli až kolem půl čtvrté ráno. Samozřejmě, že se moc stávat nechtělo, ale museli jsme vše sbalit, vyhodnotit a odměnit účastníky nocování, aby byla knihovna připravena pro sobotní půjčování. Téměř celou dobu nás provázela Televize JS, takže se můžete i vy podívat, jak to vypadá v úpické knihovně v noci, kdy se tam pohybují jen knihovní skřítci a pár neposedných dětí.