Noc s H. Ch. Andersenem

Již osmá pohádková Noc s H. Ch. Andersenem proběhla v Městské knihovně v Úpici.

(Bylo nás tu 20 dětských spáčů, 2 dospívající pomocnice a 3 knihovnice)

Tentokrát děti navštívily zdejší televizní studio Televize JS, kde si je ochotní redaktoři, kameramani i produkční rozdělili do skupinek, aby jim přiblížili svoji práci. A nejen to. Všichni zájemci si mohli prakticky vyzkoušet práci před kamerou, a že to není úplně jednoduché, si hned ověřili. Mimo tuto zkušenost nás čekala výroba panáčků kofoláčků a noční šipkovaná s úkoly. Noční dobrodružství trochu kazil déšť, ale všichni vydrželi, aby mohli v závěru cesty ozdobit náš stromek Pohádkovník andersenův, pro nějž si každý připravil krásný pohádkový květ. Navíc v knihovně děti za splnění úkolů čekala písmenka, díky nimž našly schovaný poklad… Také jsme malovali, četli, hráli si a soutěžili. Prostě všechno, co k takovému nočnímu pobytu v knihovně patří.

Nocování se vydařilo a my už se těšíme na další rok.