Noc s H. Ch. Andersenem

Jak proběhla letošní noc s H. CH. Andersenem v úpické knihovně? Jako ve většině knihoven i my jsme se nechali inspirovat pátráním komisaře Vrťapky z knih. P. Morkese. Hned na začátku děti vyslechly úvodní zápletku, kde se dozvěděly, že se ztratily sladké dobrůtky určené právě jim. Vytvořili jsme seznam podezřelých, udělali jsme databázi otisků všech přítomných, a pak postupně luštili úkoly a tím jsme pomalu přicházeli na řešení. Porovnávali jsme otisky prstů, venku a potmě jsme odlévali stopy pachatele, a to všechno za dohledu našeho vlastního komisaře Vrťapky, tedy přesněji řečeno fenky „berňáka“ Herbie. Nezapomněli jsme navštívit náš pohádkovník, pro který jsme vytvořili krásné květy z plastových lahví, a každý přidal své vlastní přání našemu stromečku. Vyráběli jsme také moc hezké ovečky z popcornu, jenže jsme my knihovnice nedokázaly při nákupu surovin odhadnout, kolik popcornu děti pořídí sníst a kolik nalepit. Tak měly nakonec ovečky trochu řidší srst. To ale přece vůbec nevadí. Hlavně, že jsme si to užili. Četli jsme v průběhu noci i před spaním a nebojte se, i tu záhadu jsme vyřešili a ztracené sladkosti jsme nakonec našli. Bylo to moc fajn. Už se těšíme na příští rok.