Noc s H. Ch. Andersenem

V Úpici proběhla 15. noc, tentokrát na téma Čtyřlístek. Dětí tu bylo 20, 4 knihovnice a 4 pomocníci.

Děti se rozdělily do 4 družstev podle postav Čtyřlístku. Nejprve jsme vyrobili papírové květiny, abychom je později nechali rozkvést u našeho pohádkovníku. Pro něj každé družstvo namíchalo čistě přírodní hnojivo z různých ingrediencí. Nadešel čas večeře, a tak děti podle vzoru kuchařky Fifinky připravovaly tousty a vařily pudink, který náležitě ozdobily. A aby nám trochu slehlo, a abychom trochu „potrénovali“ Pinďu, vyrazili jsme na noční výpravu. Každé družstvo čekala zvláštní trasa s plněním úkolů. Cíl potěšil zejména siláka Bobíka, protože jsme navštívili v posilovně mistra světa v benchpressu p. Petra Hrona. A potom hurá k pohádkovníku – zalít hnojivem, ať nám dobře roste a do trávy zapíchat naše krásné jarní květiny. V knihovně pak čteme příběh Čtyřlístku, pátráme a hledáme další úkoly, soutěžíme a pod vedením Myšpulína zkoušíme řadu pokusů. To byla opravdu zábava. V průběhu celé noci jsme sbírali lístky čtyřlístku a v závěru jsme také vybrali vítězné družstvo, které poskládalo nejvíce čtyřlístků. Před spaním jsme si vyčistili zuby vlastnoručně vyrobenou pastou (nebyla nic moc), poslechli jsme si audio pohádku Pasáček vepřů a mezi 2. a 3. snad všichni usnuli. Ráno jsme my knihovnice úplně nechápaly, že spousta dětí už je před 7. hodinou vzhůru. No pravda je, že v 8 hodin už si pro děti přišli rodiče, protože knihovna musí být připravena na sobotní půjčování.

Tak zase za rok… Těšíme se a děkujeme všem, kteří tuhle skvělou akci chystají.