Prázdninové akce pro děti

Turnaj v pexesu (15. 7. 2010)

Knihovna uspořádala pro děti, které jsou o prázdninách doma pexesový turnaj. Připraveno bylo 25 různých pexes, takže hry byly opravdu pestré. Vítězem se stal Štěpán Mareš, na 2. místě se umístil Jakub Prouza a třetí skončil Pavel Jarý. Při hádání dvojic pexesa jsme si všichni užili dost legrace, jen škoda, že účast dětí byla tak malá.

Dopoledne plné kvízů (12. 8. 2010)

Pro děti byla v knihovně připravena sada různých kvízů. Rozděleni byli do kategorie mladších, kterou čekaly jednodušší úkoly, a kategorie starších, která to samozřejmě měla složitější. Co všechno je přesně čekalo? Procházeli bludišti, vyškrtávali osmisměrky, hledali rozdíly, stejné obrázky, chybějící díly v obrázcích, předměty na obrázcích, hádali hádanky, spojovali knihy s jejich hlavními hrdiny a našlo se i sudoku. Někteří si s úkoly poradili lépe, jiní hůře, ale určitě si všichni trochu „provětrali“ mozkové závity před blížícím se začátkem školního roku. Vítězem mezi mladšími se stal Vilda Zahradník. První místo v kategorii starších dětí získal Vítek Levinský, druhý byl Jakub Prouza a na 3. místě skončil Vojta Levinský.