Vyhlášení vítězů soutěže „Jak je to s králem?“ v Nové Pace – 3. místo pro Anetu Burešovou

3. místo pro Anetu Burešovou

Naše literární soutěž vyhlášená v loňském roce na téma „Co dělá krále králem?“ proběhla vcelku nenápadně, neboť přihlášených prací nebylo příliš. Vítězka nejvíce zastoupené kategorie Aneta Burešová, žákyně gymnázia v Úpici, postoupila do regionálního kola, protože tato soutěž byla součástí projektu Kde končí svět 2015/2016, s podtitulem Jak je to s králem, pořádaného Klubem dětských knihoven. Vítězné práce, kterých bylo 39, hodnotilo 42 knihovnic z východních Čech a nás moc těší fakt, že Aneta získala ve své kategorii 3. místo. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!
Vyhodnocení, které se konalo v Nové Pace, jsme se samozřejmě zúčastnily a užily jsme si s Anetou velmi příjemný den. Nejprve bylo třeba vybrat vítězné práce z výtvarné soutěže, takže všechny děti i knihovnice s nadšením prohlížely krásné výtvory a zapisovaly své tipy. Pak nás čekal výtečný oběd připravený žáky Střední školy gastronomie a služeb v Nové Pace. Před samotným vyhlášením výsledků soutěže nám zbyla ještě fůra času na prohlédnutí zdejší Klenotnici drahých kamenů, to se nám moc líbilo. Poslední chvilku jsme ještě využily k rychlé návštěvě zdejší knihovny, abychom viděly, jak to mají jinde 😉 . Poté už nastalo slavnostní vyhlašování s doprovodným programem a po jeho skončení jsme ještě všichni absolvovali malou vlastivědnou soutěž, abychom trochu poznali Novou Paku. Počasí nám naštěstí ten den přálo, kolem nás byla kupa skvělých dětí a knihovnic, takže opravdu pěkný den. Jen to cestování bylo trochu únavné 🙂 .