ZDENEK PRIMUS – autorské čtení

Městská knihovna Úpice Vás zve na autorské čtení

Zdenka Primuse z jeho nové knihy Příběhy z Kávobaru

ve středu 28. 5. 2014 od 17 hodin

O autorovi:

Zdenek Primus e narodil roku 1952 v Brně v českoněmecké rodině. Vystudoval dějiny umění, klasickou archeologii a germanistiku v Hamburku a Mnichově. Od devadesátých let žije v Praze, kde vyučoval na Filmové akademii múzických umění a na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Publikoval desítky, textů pro výstavní katalogy a knih o výtvarném umění 20. a 21. století. Jako kurátor uspořádal řadu výstav v Evropě a ve Spojených státech. Prózu začal psát v roce 2009, v edici Literární kabinet dosud publikoval novelu Ich bin tot – Jsem mrtev (2011) a soubor povídek Tutus – Reklama na nedokonalost (2012).

O knize:Obalka_primus

Zatímco kniha povídek Tutus byla o ženách, Příběhy z Kávobaru jsou o mužích. Takoví jací jsou, jací by chtěli být, nebo naopak, jací by nikdy být nechtěli. Někteří se v povídkových postavách poznají hned, jiní nikdy, a to je dobře. Tyto drsné, ale i něžné a mysteriózní příběhy se mohly udát pouze v proslulé Cibulkově literární kavárně. A pokud někdo řekne: „Co si to ten Primus zase všechno navymýšlel!“ – bude mít zcela jistě pravdu.

 


Čtení proběhlo ve velmi pohodovém, přátelském duchu. Bohužel však jako obvykle s velmi malou účastí veřejnosti.

Čtenáři se mohou těšit na obě povídkové knihy pana Zd. Primuse (Tutus, Příběhy z Kávobaru) i jeho prvotinu Ich bin tot, všechny jsou ve fondu knihovny.